Dziś jest środa, 12.12.2018, imieniny Aleksandra, Adelajdy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Spraw Obywatelskich » Aktualności » SPRAWDŹ WAŻNOŚĆ SWOJEGO DOWODU OSOBISTEGO

SPRAWDŹ WAŻNOŚĆ SWOJEGO DOWODU OSOBISTEGO

SPRAWDŹ WAŻNOŚĆ SWOJEGO DOWODU OSOBISTEGO

SPRAWDŹ WAŻNOŚĆ SWOJEGO DOWODU

 Przypominamy, że wszystkie plastikowe dowody osobiste wydawane są z określonym terminem ważności.

Każdy posiadacz dowodu osobistego może sam sprawdzić kiedy upływa ten termin - jest on wskazany w prawym dolnym rogu dowodu osobistego. Jedynie osoby, które złożyły wniosek o wydanie dowodu po ukończeniu 65 roku życia i posiadają dowody osobiste wydane na czas nieoznaczony nie muszą ich wymieniać.

O wymianę dowodu osobistego należy wystąpić nie później niż na 30 dni przed upływem terminu ważności dokumentu.

Niezbędne dokumenty :  - wniosek o wydanie dowodu osobistego, - jedna kolorowa fotografia o wymiarach 3,50 cm × 4,50 cm, pozycja frontalna (taka jak do paszportu), - dotychczas posiadany dowód osobisty, a w przypadku jego utraty - paszport (do wglądu).

DOWODY OSOBISTE WYDAWANE SĄ BEZPŁATNIE.

Miejsce składania wniosków o wydanie dowodu osobistego - Urząd Gminy Malanów, pokój nr 12.

Wniosek o wydanie dowodu osobistego można również złożyć w postaci dokumentu elektronicznego opatrzonego bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym e-PUAP. Do wniosku składanego w postaci elektronicznej załącza się odwzorowanie cyfrowe orzeczenia lub zaświadczenia albo zawierający orzeczenie lub zaświadczenie dokument elektroniczny opatrzony bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym e-PUAP. Do wniosku składanego w postaci elektronicznej załącza się plik zawierający fotografię o wymiarach 492x610 pikseli i wielkości nie przekraczającej 2,5 MB, fotografia musi spełniać kryteria określone przepisami.

 KK


Pozostałe aktualności